SEMINARIUM W ŁOPUSZNEJ 26/27.10.2013R


Mamy przyjemność zaprosić wszystkich naszych adeptów na seminarium organizowane przez zaprzyjaźnioną szkołę Jiu-Jitsu Yamabushi

Czytaj więcej...

Obóz sekcji Jiu-Jitsu w Zakopanem

Termin 01.07.-14.07.2013r.


Czytaj więcej...

Seminarium Jiu-Jitsu 2012

                  

W miniony weekend, w Nowohuckim Centrum Kultury, odbyło się seminarium Jiu-Jitsu, którego organizatorem był Ośrodek Dalekowschodnich Sztuk Walki "SEIKEN". Na specjalne zaproszenie do Nowohuckiego Centrum Kultury przybyli mistrzowie zarówno z naszego królewskiego miasta jak i z odległych rejonów Polski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

   

Profesor Sifu Grzegorz Krauze posiadający 10 Dan Jiu-Jitsu, reprezentujący szkołę Shaolin Kempo
Shihan Ryszard Gumiński posiadający 8 Dan Jiu-Jitsu, reprezentujący szkołę Yoseikan Ryu
Shihan Krzysztof Raźny posiadający 7 Dan Jiu-Jitsu, instruktor S.A.M.A.S
Shihan Oleksandr Gorbatiuk posiadający 6 Dan Jiu-Jitsu, mistrz rosyjskiego systemu walki SAMBO
Shihan Zenon Liszkiewicz posiadający 6 Dan Jiu-Jitsu, reprezentujący szkołę Okuyama Ryu


W seminarium uczestniczyli adepci z różnych sekcji Jiu-Jitsu, w różnym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania.

Czytaj więcej...

05/03/2012

Ferie zimowe 2012

  

   Zgrupowanie zimowe miało charakter aktywnego wypoczynku rodzinnego na stoku narciarskim Rusin-ski. Zakwaterowani byliśmy w pensjonacie „ Jolka „ ( nieco ciasno ale jedzenie rekompensowało wszelkie niedogodności ). Dominującym zajęciem dla wszystkich uczestników było doskonalenie swoich umiejętności jazdy na nartach oraz poznanie tajników jazdy na snowboardzie dla tych, których jazda na nartach już nieco znudziła.

    Zabawy nie brakowało stok oferuje atrakcje typu: tor slalomowy, snowpark, snowtubing i  mnóstwo śniegu. Ciepły posiłek w gustownej drewnianej karczmie przy wyciągu oraz wspaniały widok na Tatry, przywracał nam siły do zabawy na stoku. Wieczorną „nudę” zbijaliśmy filmem, wyjściem do karczmy na karaoke albo zabawą na sali gimnastycznej w pobliskiej szkole. W dniu wyjazdu skorzystaliśmy z atrakcji jakie oferuje Terma „ Bania”. Kąpiel na świeżym powietrzu w gorącej, termalnej wodzie, „dzika rzeka” oraz zjeżdżalnie porządnie nas zmęczyły, więc w drodze powrotnej do Krakowa prawie wszystkich zmorzył błogi sen. Ogólnie było super!!!. Planujemy już wyjazd na następną zimę.

31/03/2012

Pokaz Jiu-Jitsu w NCK - wrażenia

  

W środe 28 marca w sali teatralnej NCK-u można było zobaczyć pokaz Jiu-Jitsu w wykonaniu adeptów i mistrzów szkoły Jiu-Jitsu „Seiken”. Publiczność miała okazję podziwiać umiejętności adeptów w różnym wieku, od przedszkolaków aż po takich, którzy maturę mieli już dawno za sobą. Emocji nie brakowało. Adepci,  którzy od dłuższego czasu doskonalili swoje umiejętności czekali na tę chwilę z niecierpliwością, aby zaprezentować się przed publicznością, która w większości składała się z rodziców, opiekunów i miłośników sztuk walki. Popisy akrobatyczne, techniki Jiu-Jitsu, układy choreograficzne walk nagradzane były przez publiczność gromkimi brawami. Na szczególną uwagę zasługiwały występy Olgi Szali i Katarzyny Wrzesień, które zakończyły pokaz próbą łamania desek (próba wypadła pomyślnie). Dzięki pozytywnemu testowi siły i wysokiej klasy umiejętnościom uzyskały promocję na stopień 1 Kyu w Jiu-Jitsu. Należałoby tutaj również wymienić występy akrobatyczne „Szóstki wspaniałych” czyli Konrada Wątroby, Konrada Potępy, Mateusza Dudka, Maćka Września, Wojtka Marka, Bartka Białkowskiego. Pomysłowe walki umowne zaprezentowali Damian Tworzydło i Krzysztof Więckowski. Wśród młodszych adeptów niezłe występy pokazały Merta Natlia i Kasia wraz z Alicją Kośmider oraz kwartet złożony z Michała Pęgiela, Marka Popiela, Olgierda Duchnowskiego i Artura Łącznego. Trudno tu wymienić wszystkich, dlatego pozostałym uczestnikom dziękuję za występ i  wkład pracy w to, aby pokaz pozostał długo w pamięci publiczności i uczestników.

Ryszard Kulig

4 dan Jiu-Jitsu

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Pokaz Jiu-Jitsu w Nowohuckim Centrum Kultury- wrażenia.

 
 
 
 
 

Do działania strony wymagane są pliki cookies, korzystając z strony zgadzasz sie na ich używanie

All rights reserved

by Łukasz Taff

http://designlogo.pl sterydy Buty damskie sklep https://outlet-wear.com/